NW MARATON 2016
AKTUALITY
TRASY
O PROJEKTU
..

Trénujte na maraton v severské chůzi

Společný projekt Místní akční skupiny Podhostýnska, o. s., a Občanského sdružení MAS Střední Vsetínsko má zpěvný název "S nordic walking holí vydej se do okolí". Na jeho realizaci se pilně pracuje od začátku letošního roku a nejde v něm o nic jiného než o nový, zdravý a pro všechny vhodný rekreační sport – chůzi volnou přírodou s použitím speciálních holí – o nordic walking. Oproti běžné chůzi při něm člověk spotřebuje daleko více energie a při správné technice zaměstná až 90 % svalstva svého těla. Tento způsob chůze nevyžaduje nutně žádnou tělesnou zdatnost a je vhodný jak pro mladé, tak pro lidi v produktivním věku a seniory.

Základem úspěšného projektu obou místních akčních skupin a Nordic walking centra při Wellness hotelu Sola Gratia je záměr vytvořit v Hostýnských vrších síť tras s náležitou materiálně technickou základnou a informačním zázemím. Do realizace projektu je zapojeno celkem 17 obcí (osm na území Místní akční skupiny Podhostýnsko a devět z území MAS Střední Vsetínsko), několik partnerů z podnikatelské i neziskové sféry, média a profesionální lektoři z občanského sdružení Nordic walking live.

V Bystřici pod Hostýnem stejně jako v dalších partnerských obcích budou instalovány informační tabule, na nichž se zájemci získají informace o správné technice severské chůze. Najdou zde mapu Hostýnsko-vsetínských vrchů s vyznačením velkého a malého nordic-walkingového okruhu a navazujícími dalšími trasami v nejbližším okolí. Projekt počítá také s vytvořením obrazové a mapové aplikace umístěné na webových stránkách Nordic walking centra a stránkách obou místních akčních skupin, kde si turisté a zájemci budou moci naplánovat trasu, zjistit její délku, profil, převýšení a třeba i zajímavosti o historii navštívených míst.

Projekt je navíc součástí jedinečné akce Tour Nordic Walking, která se v letošním roce uskuteční na 16 místech České republiky a již třetím rokem nabídne pod záštitou ministra zdravotnictví seriál akcí podporující severskou chůzi. V našem městě se tato akce uskuteční 26. září 2015 v areálu hotelu Harmonie ve Chvalčově - Lázně, Poutní 594, 768 72 Chvalčov pod názvem "Extrem nordic walking maraton 2015". Pořadatelé chystají maraton a půlmaraton v severské chůzi s délkou a převýšením, které nemají na území České republiky srovnání. Bude také nachystán kratší 4,5 km okruh pro začátečníky nebo pro rodiny s dětmi. V parku hotelu bude probíhat během celého dne výuka správné techniky chůze, doprovodný program v podobě odborných stanovišť s měřením fyziologických hodnot a následnou konzultací s odborníkem, hudební program a soutěže pro všechny.


Materiály ke stažení

NÁZEV DOKUMENTU SOUBOR
Harmonogram akce NW maraton 2015 PDF
Plakát - NW MARATON 2015 JPG
Leták - Přínosy NORDIC WALKINGU PDF
TRASY
Maraton - malý okruh
Maraton - velký okruh
Bystřice pod Hostýnem
Chvalčov
Držková
Hošťálková
Loukov
Podhradní Lhota
Rajnochovice
Rusava
Bystřička
Jablůnka
Kateřinice
Lhota u Vsetína
Liptál
Oznice
Pržno
Ratiboř
Růžďka
FOTOGALERIE
100
zde do fotogalerie
KE STAŽENÍ
Podhostýnsko - stravování PDF
Podhostýnsko - ubytování PDF
Střední Vsetínsko - katalog PDF
PARTNEŘI PROJEKTU
MAS Podhostýnska, o. s.
Organizace zaměřená na podporu rozvoje venkova, prostřednictvím metody LEADER. www.mas-podhostynska.cz
O.s. MAS Stř. Vsetínsko
Organizace zaměřená na podporu rozvoje venkova +420 724 179 455
WSAEKO, s.r.o.
Firma realizující služby související s průzkumnými geologickými pracemi www.wsaeko.cz
Z – PROJEKT
Projekční kancelář +420 602 733 742
PAWNEE
Turistický oddíl mládeže – Bystřice pod Hostýnem www.pawnee.cz
Solisko, o.s.
Organizace podporující kulturní a sportovní dění v obci Držková www.solisko.cz
SOLA RESORT, s.r.o.
Subjekt poskytující ubytovací a wellnes služby www.sola.cz
Nordic walking live, o.s.
Organizace zaměřená na propagaci a osvětu nordic walkingu www.nwlive.cz
POČITADLO PŘÍSTUPŮ

TOPlist

Partneři projektu
Poslední aktualizace dne 5.3.2017